Хижина SPA

Історія і пам’ятки Трускавця

Місто Трускавець згадувався в літописах з 1469 року. Варіантів походження назви кілька, але основних, підтверджених наукою – два:

1. Від литовського druska, що означає сіль – Прикарпаття здавна славилося солеварним промислом.2. Назва Трускавець походить від слов’янського чоловічого імені Трушко (Трусько), звучала у вигляді по батькові як Труськовіч, поступово перейшло до Трускавця.

Средневековые истоки

Вначале история города была связана с галицко-волынскими князьями. После завоевания этих территорий Польшей, земли города принадлежали польской шляхте. После раздела Речи Посполитой в 1772 году трускавецкие земли стали частью Австрийской империи. Именно при власти австрийцев этот регион стал действовать как курорт.

Полезные источники обнаружили случайно, при бурении скважин для нефтедобычи. В начале XIX века был проведен первый химический анализ воды «Нафуся», построены бальнеолечебницы. К концу столетия Трускавец приобретает славу европейского курорта, где особо популярными становятся СПА-процедуры.

Початок ХХ століття ознаменовано електроосвітленням вулиць, проведенням до курорту залізниці, що з’єднує місто з Львовом, Прагою, Віднем, Берліном, Варшавою, Познанню, Краковом. У цей період активно розвивається курортна інфраструктура: відкриваються нові бювети, будуються у великій кількості приватні лікарні і пансіонати, готелі.

У 1929 році відкривається перший музей природних наук. Кількість гостей зростає з кожним роком. Після величезних руйнувань Другої світової війни курорт швидко відновлюють. В даний час це курорт з розвиненою, сучасною інфраструктурою, що має власні пам’ятки.

Цікаві місця Трускавця

У самому Трускавці можна спостерігати достатню кількість скульптур і пам’ятників, розташованих в парку, по дорозі до бюветів і розкиданих по всьому місту. Прекрасна греко-католицька церква Святого Миколая, що має чотириярусний іконостас і дзвіницю. Місця Борислав, Моршин, Стрий, Рогатин (батьківщина Анастасії Лісовської, відомої всьому світу під ім’ям Роксолана) також сповнені своїх історичних загадок.Однак головною визначною пам’яткою курорту служить навколишня його чудова природа, на тлі якої отримуються чудові фото. Просто і з комфортом з Трускавця можна дістатися до відомих туристичних місць, якими багата Україна: Львів, Івано-Франківськ, Почаїв, природна краса Закарпаття.Дуже зручно для поєднання відпочинку, лікування і подорожей зупинятися на віллі «Хатина СПА». Зручне розташування, затишна обстановка, професійні лікарі та доброзичливий персонал готелю зроблять відпочинок корисним, цікавим і незабутнім.